Medarbejdere

Undervisere

Claus Christensen
Klatring / MTB / Friluftsliv
clausc@viborgih.dk
Læs mere
Daniel Hyldgaard - underviser på Idrætshøjskolen Viborg
Daniel Hyldgaard
Rough'n tough / Styrke / Svømning / Livsstil
daniel@viborgih.dk
Læs mere
Hans Hvelplund
Hans Hvelplund
Friluftsliv / Spring / Ski / SUP
hans@viborgih.dk
Læs mere
Henrik Bock Larsen, Underviser i Adventureinsturktør Uddanelsen
Henrik Bock Larsen
Klatring / Kajak / Friluftsliv
henrik@viborgih.dk
Læs mere
Johnnie Bøtker Laursen
Johnnie Bøtker Laursen
Kajak / havkajak / kajakpolo
johnnie@viborgih.dk
Læs mere
Jonas Borsøe - underviser på Idrætshøjskolen Viborg
Jonas Borsøe
Adventure / OCR / Ski / Boldspil / X-terra
jonas@viborgih.dk
Læs mere
Kasper Ulriksen
Kasper Ulriksen
Rough'n tough / X-terra / Adventure
kasper@viborgih.dk
Læs mere
Kathrine Larsen
Rytmisk gymnastik / Koreografi / Projektledelse
kathrine@viborgih.dk
Læs mere
Rikke Smed
Beachvolley / Volley
rikke@viborgih.dk
Læs mere
Therese Ravn
Svømning / Fitness / Boldspil
therese@viborgih.dk
Læs mere
Frederik Appel Vardinghus-Nielsen
Rough'n tough / Svømning / Livredning
Læs mere
Ditte Svendsen
Adventure / OCR
Læs mere
Anders Hjort Nielsen
Anders Hjorth Nielsen
Sang / Rytmisk kor
andershn@viborgih.dk
Læs mere
Peter Fuglsang
Dykning
p.fuglsang@icloud.com
Læs mere
Johanne Lykke Christiansen
Rytmisk gymnastik og dans
Læs mere
Trine Qvortrup Moltzen
Yoga
Læs mere

Ledelse og administration

 

Erling Joensen - forstander på Idrætshøjskolen Viborg
Erling Joensen
Forstander
erling@viborgih.dk
Læs mere
Morten Gram
Viceforstander
morten@viborgih.dk
Læs mere
Lene Galonska
Lene Galonska
Økonomichef
lene@viborgih.dk
Læs mere
Nina Dencker
Skolesekretær
nina@viborgih.dk
Læs mere
Niels Taarsted
Niels Taarsted Jørgensen
Kursuskoordinator
niels@viborgih.dk
Læs mere
Sidsel Nordby
Sidsel Nordby
PR og Markedsføringsansvarlig
sidsel@viborgih.dk
Læs mere
Berit Vestergaard
Berit Vestergaard
Bogholder
berit@viborgih.dk
Læs mere
Mazz Sparreager
Rundviser og Marketing
Læs mere

Pedel og rengøring

Hans Ole Rasmussen
Hans Ole Rasmussen
Pedelchef
hanso@viborgih.dk
Læs mere
Claus Andersen
Claus Andersen
Pedel
clausa@viborgih.dk
Læs mere
Morten Poulsen
Morten Poulsen
Pedel
morten2@viborgih.dk
Læs mere
Ryan Kjærsgaard - pedel på Idrætshøjskolen viborg
Ryan Kjærsgaard
Pedel
ryan@viborgih.dk
Læs mere
Niels Aage Bjørn
Niels Aage Bjørn
Pedelmedhjælper
Læs mere
Martin Olesen
Pedelmedhjælper
Læs mere
Anette Christiansen
Rengøringsassistent
anette@viborgih.dk
Læs mere
Kirsten Mortensen
Kirsten Mortensen
Rengøringsassistent
Læs mere
Karin Skov
Rengøringsassistent
Læs mere
Thi Bee Mac
Thi Bee Mac
Rengøringsassisten
Læs mere

Køkken

Villy Andersen
Villy Andersen
Souschef
villy@viborgih.dk
Læs mere
Jette Vestergaard
Jette Vestergaard
Køkkenchef
jette@viborgih.dk
Læs mere
Irene Rasmussen
Irene Brink Rasmussen
Køkkenassistent
irene@viborgih.dk
Læs mere
Else D. Jensen
Else Damtoft Jensen
Køkkenassistent
else@viborgih.dk
Læs mere
Tove Hansen
Tove Hundstrup Hansen
Køkkenassistent
tove@viborgih.dk
Læs mere
Lene Rasmussen
Lene Baand
Køkkenassistent
lenebaand@viborgih.dk
Læs mere
Line Godthaab Nielsen
Køkkenassistent
line@viborgih.dk
Læs mere
Laura Lyhne Poulsen
Køkkenelev
Læs mere